با خوردن خرمای خاصویی بهبهان خشم خود را فراموش کنید

مطالعه ای به رهبری مصطفی محمد عیسی، دکتری و همکاران نشان می دهد که خرمای خاصویی بهبهان ممکن است از استرس اکسیداتیو و التهاب در مغز محافظت کند. طبق تحقیقات،میوه خرما منبع خوبی از فیبر غذایی است و سرشار از فنولیک کل و آنتی اکسیدان های طبیعی مانند آنتوسیانین، اسید فرولیک، پروتوکاتچوئیک اسید و کافئیک اسید است.

وجود این ترکیبات پلی فنلی ممکن است به طور بالقوه به کند کردن پیشرفت بیماری آلزایمر و زوال عقل کمک کند.

می تواند به طور بالقوه یبوست را تسکین دهد. در طب سنتی تونس از خرما برای درمان یبوست استفاده می شود. یک وعده 100 گرم خرمای مدجول 6.7 گرم فیبر غذایی را تامین می کند.

مطالعه ای در سال 2005 که در مجله شیمی کشاورزی و غذایی منتشر شد همچنین نشان می دهد که این میوه های خشک دارای سطوح بالایی از فیبر غذایی و به ویژه فیبر نامحلول هستند.

فیبر نامحلول موجود در خرما ممکن است به طور بالقوه با حجیم کردن مدفوع به هضم سالم کمک کند و همچنین ممکن است به تسکین علائم یبوست کمک کند.

خرما

روش مصرف: با خیس کردن خرما در آب یک شبه شروع کنید تا نرم شود. در مرحله بعد، خرمای خیس خورده و کمی مایع خیسانده را به غذاساز اضافه کنید و مخلوط کنید تا خمیر خرما غلیظ و غنی از فیبر درست شود.

ممکن است باعث تسکین اختلالات روده شود. تحقیقات نشان می دهد خرما حاوی فیبرهای نامحلول و محلول و همچنین بسیاری از اسیدهای آمینه مفید است که ممکن است هضم غذا را تحریک کرده و عبور سریع از دستگاه گوارش را تضمین کند. بر اساس بررسی منتشر شده در مجله تغذیه، فیبر همچنین ممکن است در درمان بیماری هایی مانند بیماری رفلاکس معده (GERD)، دیورتیکولیت و هموروئید کمک کند.

ممکن است کم خونی را تسکین دهد. خرما می تواند منبع خوبی برای بسیاری از مواد مغذی از جمله آهن باشد. کمبود آهن می تواند منجر به کم خونی شود، وضعیتی که با خستگی، سرگیجه، شکنندگی ناخن ها و تنگی نفس مشخص می شود. خوشبختانه، افزایش مصرف غذاهای غنی از آهن مانند خرما ممکن است به تسکین علائم کم خونی کمک کند.

ممکن است از بیماری های قلبی جلوگیری کند. در مجله شیمی کشاورزی و مواد غذایی به این نتیجه رسید که مصرف خرما در کاهش سطح تری گلیسیرید و کاهش استرس اکسیداتیو موثر است، که هر دو از عوامل خطر بیماری قلبی و آتروژنز هستند، که باعث ایجاد پلاک چربی در شریان ها می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.