خواص انار پخته برای سلامتی!

اغلب انار را می توان در سوپرمارکت معمولی شما در فصل های مختلف پیدا کرد اما گاهی اوقات ممکن است لازم باشد برای جستجوی آنها در فصل اوج آنها در بازارهای تخصصی، سخت‌تر بگردید.

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که در نزدیکی محل رشد این محصولات در ایالات متحده (عمدتاً کالیفرنیا) زندگی می کنید، آنها را می توان به راحتی در سوپرمارکت ها و بازارهای کشاورزان یافت برخی از سوپرمارکت ها یا بازارهای تخصصی ظروف دانه ها را می فروشند و آب انار پخته (مانند POM) معمولاً در انواع مختلف بازارها و فروشگاه های رفاه موجود است.

چگونه بهترین انار را انتخاب کنم؟
همه یخچال نفتی باید سفت و رنگ روشن داشته باشند سفت و سنگین نشان دهنده آرل/دانه های پر از آب میوه است مطمئن شوید که آنها فاقد لکه های قهوه ای و کبودی هستند.

اگر دانه‌هایی را می‌خرید که قبلاً از میوه جدا شده‌اند، مطمئن شوید که گل‌های کوچک قرمز روشن و سفت هستند، چروکیده، نرم یا قهوه‌ای رنگ نیستند.

انار چه طعمی دارد؟
دانه ها و آب انار هم طعم شیرین و هم ترش دارند مانند مرکبات، زمان مصرف عرق نعنا و بارهنگ دکتر خیراندیش بسیار طراوت بخشی دارد و می تواند از نظر طعمی پررنگ باشد.

طرز پخت با انار
چگونه انار را تهیه کنم؟
قبل از شروع، مطمئن شوید که یک پیش بند برای محافظت از لکه بر روی لباس های خود داشته باشید (یا یک پیراهن قدیمی که دوست ندارید بپوشید) و در صورت امکان یک تخته برش پلاستیکی (نه چوبی) برای جلوگیری از لکه دار شدن آب روی سطح شما اگر می خواهید از لک شدن موقت دستان خود جلوگیری کنید، از دستکش پلاستیکی یا لاستیکی سازگار با آشپزی استفاده کنید.

با بریدن یک برش نازک از قسمت پایین شروع کنید تا میوه بتواند به طور ایمن بایستد سپس دور تاج را با زاویه کمی به قسمت بالای میوه برش دهید (در انتهای آن شکوفه ها بیرون زده شوند) به طوری که قسمت بالایی آن جدا شود و کمی فرورفته در مدل پالتو چرم جدید باشد.

از چاقوی خود استفاده کنید و از بالا به پایین فقط پوست قرمز را برش دهید اما نه به دانه ها این کار را 5 بار دیگر در قسمت های مساوی ادامه دهید تا در مجموع 6 برش/بخش وجود داشته باشد با استفاده از انگشتان، آنها را در قسمت بالایی قرار دهید و انار را که باید به 6 قسمت باز تقسیم شود، باز کنید.

 • منابع:
  1. How to Cook with Pomegranates
 • تبلیغات: 
  1. نماد یک سیاره خاکی سالم با مصرف ماست!
  2. قند میوه خشک برای بدن مفید است!
  3. کتانی اسپرت چشمان شما را بسیار تیزبین می کند
  4. تاثیرات فلفل دلمه ای بر روی پوست و مو!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.