قارچ دکمه ای فله جان یک مادر و کودک را نجات داد!!!

قارچ های دکمه ای سفید (قارچ های پرورشی) حاوی مقداری آنتی اکسیدان، اسیدهای آمینه و ریبوفلاوین و همچنین مواد معدنی مانند پتاسیم، سدیم، سلنیوم، فسفر، روی، فولات و منگنز و همچنین تقریباً 30-20 درصد پروتئین با وزن خشک هستند.

قارچ های پرورشی همچنین حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین D هستند.

در سال 2009، یک مطالعه مورد شاهدی انجام شد که رژیم غذایی 2018 زن را مورد بررسی قرار داد که نیمی از آنها به سرطان سینه مبتلا بودند.

کاهش آماری معنی داری در بروز این بیماری در زنانی که رژیم غذایی آنها شامل بیش از 10 گرم قارچ تازه (یا معادل خشک شده) در روز بود، مشاهده شد.

زنانی که روزانه قارچ دکمه ای فله تازه مصرف می‌کردند کمتر به سرطان سینه مبتلا می‌شدند، در حالی که زنانی که رژیم قارچ را با مصرف منظم چای سبز ترکیب می‌کردند تقریباً 90 درصد کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه را داشتند.

قارچ

یک مطالعه مورد-شاهدی مشابه روی 362 زن کره ای نیز ارتباط قوی بین مصرف قارچ و کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه را نشان داد

Agaricus Bisporus در مراتع آمریکای شمالی و اروپا منشا گرفته است.

هنگامی که در یک زیستگاه طبیعی رشد می کند، قارچ به رنگ خاکستری مایل به قهوه ای به نظر می رسد.

وقتی جوان است، کلاهک آن نیمکره است، اما با رشدش صاف می شود.

از آنجایی که انواع دیگری از قارچ ها نیز بسیار شبیه به قارچ های دکمه ای هستند، به خصوص در جمع آوری قارچ از طبیعت باید بسیار مراقب بود.

قارچ کشت سفید بسیار خطرناک و سمی است، نباید آن را با گونه های فرشته مرگ (Amanita virosa) و قارچ های کشت کویگوچرنچی و جایگاه آنها در تغذیه (Amanita phalloides) اشتباه گرفت.

وجه تمایز اصلی آنها با قارچ های پرورشی لاملا و رنگ پایه قارچ است.

در حالی که لاملاهای قارچ قاتل سفید برفی هستند، لاملاهای Agaricus Bisporus، یعنی قارچ های پرورشی، در ابتدا سفید هستند، اما به زودی قهوه ای، سیاه یا صورتی می شوند.

علاوه بر این، یک کلاهک (پاکت یا جوراب ساق بلند) در پایه قارچ سمی وجود دارد، در حالی که رقم سفید، Agaricus bisporus، چنین ریشکی ندارد.

A. bisporus همچنین با Agaricus xanthodermus، یک قارچ غیر خوراکی که در مناطق علفزار در سراسر جهان یافت می شود، اشتباه گرفته می شود.

گونه A.xanthodermus بویی شبیه فنل دارد. هنگامی که پوسیده می شود، گوشت زرد می شود. برخی از افراد ممکن است هنگام مصرف استفراغ و حالت تهوع را تجربه کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.