لیمو عمانی به عنوان بهترین ویتامین در بدن!

لیمو عمانی بسته بندی یکی از گونه های مرکبات چند گل است که به طور معمول حاوی میوه ها و گل ها در مراحل مختلف رشد در طول فصل رشد است ترکیب بخش فرار اسانس لیمو به دلیل سن متغیر میوه دچار تغییرات چرخه ای می شود حتی اگر ظاهر بیرونی میوه های برداشت شده یکسان به نظر برسد، آنها حاوی میوه هایی از تاریخ های مختلف شکوفه هستند.

در ایتالیا، مهمترین تولید میوه لیمو، دوره به طور تجاری به عنوان “Primofiore” یا لیمو زمستانی شناخته می شود و بین اکتبر و آوریل رخ می دهد این میوه ها اندازه متوسط ​​با پوست سبز روشن تا زرد دارند “بیانچتو” یا لیموی بهاری میوه ای است که بین آوریل و ژوئن جمع آوری می شود.

این لیموها سایز بزرگی با پوست زرد دارند “Verdello” یا لیمو تابستانی میوه ای است که بین ژوئیه و سپتامبر جمع آوری می شود اینها میوه هایی با اندازه متوسط ​​با پوست سبز هستند در طول ماه های نوامبر تا آوریل، تغییرات کمی در ترکیب کمی اسانس های فرار لیمو قابل مشاهده است.

با این حال، برخی از اجزاء در دوره برداشت تابستان به حداکثر یا حداقل سطوح خود می رسند لیمو عمانی خانگی یا وردلو عمدتاً برای تولید صنعتی اسانس لیموترش سرد استفاده می شود در طول دوره برداشت تابستان، β-پینن، سابینن، نونانال، دکانال، استرها و الکل ها به حداکثر میزان خود می رسند، در حالی که لیمونن، نرال، ژرانیاال و آلدئیدهای کل در پایین ترین سطح خود یافت می شوند.

علاوه بر این، اسانس های فشرده سرد به دست آمده در فصل برداشت “Primofiore” دارای برخی ویژگی های متمایز کننده مانند محتوای کم استرها و درصد نسبتاً بالایی از لینالول هستند ارزیابی اصالت و کیفیت اسانس لیمو را می توان با دقت بیشتری ارزیابی کرد اگر تأثیر فصلی پارامترهای ترکیبی خاص در نظر گرفته شود.

میوه لیمو منبع غنی از مواد مغذی مختلف و ترکیبات آنتی اکسیدانی مانند فلاونوئیدها، ویتامین ها، ترپنوئیدها و سایر ترکیبات است که می تواند خواص ضد جهش زا، ضد سرطان، ضد حساسیت و غیره داشته باشد.

بنابراین علاوه بر شرایط کاشت، منشاء، انواع، شرایط محیطی و ذخیره سازی، کیفیت نهایی لیمو عمانی تازه با سطوح مواد فعال زیستی که مسئول مسائل تضمین کیفیت آن و مزایای مرتبط با سلامتی برای انسان هستند، تعریف می شود.

مطالعات اخیر واقعاً نشان می دهد که مرکبات، از جمله لیمو، حاوی ترکیباتی هستند که ممکن است در پیشگیری یا مبارزه با برخی از این بیماری ها مفید باشند با این حال، با وجود اثرات مثبت، لیمو و آب لیمو درمانی برای سرطان نیستند، بر خلاف افسانه رایج در مورد لیمو و آب لیمو که قادر به درمان یا پیشگیری از سرطان یا ایدز هستند.

ترکیبات زیست فعال موجود در لیمو عمانی سیاه و همچنین در سایر میوه ها، با خواص آنتی اکسیدانی، در واقع برای سلامتی مفید هستند، اما هرگز نباید به عنوان جایگزینی برای پرتودرمانی یا شیمی درمانی استفاده شوند.

 • منابع:
  1. Lemon fruit is a rich source of nutrients, a key to a healthy diet, and provides health benefits.
 • تبلیغات: 
  1. کدام نوع از عرقیات گیاهی برای بهبود و عملکرد قلب خوب است؟
  2. کیف مهمترین وسایل امروزی
  3. فواید بادام چیست
  4. با صرفه جویی کردن تبدیل به فردی ثروتمند شوید

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.