مزایای آجر گری نسبت به دیگر آجرها!

در معرض غلظت های متوسط ​​گرد و غبار قابل تنفس و گرد و غبار کوارتز قابل تنفس به ترتیب 2.13 و 0.32 mg/m3.19 قرار گرفتن طولانی مدت در معرض غلظت های بالای گرد و غبار کوارتز ممکن است منجر به سیلیکوز شود.

علاوه بر این، گرد و غبار کوارتز به عنوان عامل ایجاد سرطان ریه در انسان در نظر گرفته می شود در کشورهای شمال اروپا نسبت بروز استاندارد شده سرطان ریه (119؛ 95% فاصله اطمینان (CI 112 تا 127)) در آجرکاران در مقایسه با جمعیت مرجع 53 گروه شغلی مشاهده شد.

21 گرد و غبار تولید شده هنگام کار با مواد عایق حاوی الیاف معدنی در آجر گری مرودشت است به طور کلی، از مقدار آستانه قابل اعمال برای الیاف معدنی تجاوز نمی شود، ملات حاوی سیمان است سیمان قلیایی است و تماس طولانی مدت منظم با پوست می تواند منجر به مشکلات پوستی شود. آلرژن هایی که در سیمان وجود دارند می توانند باعث اگزمای تماسی آلرژیک شوند.

شیوع شکایات پوستی خود گزارش شده در آجرکاران هلندی 10.3% برآورد شده است22 در آجر گری دامغان میزان بروز 3.44 در هر 10000 سال کاری برای درماتیت تماسی آلرژیک ناشی از کروم یافت شد.

آجرکارها در معرض نویز ناشی از تجهیزات موجود در محیط خود، در معرض صدای ضربه ای هنگام قرار دادن آجرها و هنگام خرد کردن آجر گری نما به اندازه، در معرض نویز ناشی از برش آجر/بلوک ها، و کار مربوط به ابزارهای برقی (حفاری، اره کردن، سنگ زنی) قرار دارند.

ممکن است به طور منظم از حد عمل اروپایی 80 دسی بل (A)24 تجاوز کند که در صورت عدم استفاده از محافظ شنوایی یا ناکافی بودن محافظ شنوایی می تواند منجر به کاهش شنوایی شود.

افرادی که با آسیاب‌ها، مته‌ها، اره‌ها یا آجر گری ملایر کار می‌کنند، در معرض ارتعاشات دست/بازو قرار دارند قرار گرفتن طولانی مدت در معرض سطوح بالای ارتعاش دست/بازو ممکن است منجر به “سندرم انگشت سفید” یا آسیب به مچ دست یا سایر قسمت های بدن شود.

کار در فضای باز و قسمتی در داخل خانه انجام می شود کار در فضای باز شامل قرار گرفتن در معرض سرما یا گرما، باد و باران است در داخل خانه، اگر اتاق ها هنوز به طور کامل لعاب نشوند، ممکن است در معرض سرما و هوا  قرار گیرید این ممکن است منجر به شکایات اسکلتی عضلانی و سرماخوردگی شود.

در طول تابستان و به ویژه در هوای آفتابی، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش وجود دارد که ممکن است منجر به آفتاب سوختگی یا سوزش چشم شود سالها قرار گرفتن در معرض ممکن است منجر به سرطان پوست در مراحل بعدی زندگی شود.

 • منابع:
  1. World at work: Bricklayers and bricklayers’ assistants FREE
 • تبلیغات: 
  1. سقوط قیمت سکه و دلار در اسفندماه
  2. استفاده افراد مشهور از روبالشی‌های ابریشمی
  3. نکات طلایی برای میلیاردر شدن
  4. مادری که با فلفل توانست جان دخترش را نجات دهد اما…

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.