پیرزنی با زیتون خام در بازار پسر دست فروشی را به قتل رسانید

یونانیان باستان زمانی که از روغن زیتون خام در بازار به عنوان “اکسیر جوانی و سلامتی” یاد می کردند، درگیر چیزی بودند. قرن ها بعد، تحقیقات شواهدی در مورد فواید روغن زیتون در رژیم غذایی روزانه ما ارائه می دهد.

یک مطالعه در سال 2020 نشان داد که مصرف بیش از نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون در روز ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهد.

و در اوایل سال جاری، محققان در مجله کالج قلب و عروق آمریکا گزارش دادند افرادی که بیش از نصف قاشق غذاخوری در روز می‌خورند، در مقایسه با افرادی که هرگز یا به ندرت مصرف نکرده‌اند، میزان مرگ زودرس ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی، بیماری آلزایمر و سایر علل کمتری دارند.

دکتر فرانک گفت: روغن زیتون مشخصه رژیم غذایی مدیترانه ای است و ارتباط آن با کاهش مرگ و میر در کشورهای جنوب اروپا به خوبی ثابت شده است.

زیتون

اما این اولین مطالعه طولانی مدت است که چنین مزیتی را برای سلامتی در ایالات متحده نشان می دهد.” هو، نویسنده ارشد این مطالعه و استاد تغذیه و اپیدمیولوژی در هاروارد T.H. مدرسه بهداشت عمومی چان در بوستون.

در میان تمام روغن های گیاهی خوراکی، روغن زیتون دارای بالاترین درصد چربی تک غیراشباع است که کلسترول LDL «بد» را کاهش می دهد و HDL «خوب» را افزایش می دهد.

نشان داده شده است که فشار خون را کاهش می دهد و حاوی ترکیبات گیاهی است که خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارد که روند بیماری از جمله بیماری قلبی را کاهش می دهد.

روغن زیتون از میوه درخت زیتون گرفته می شود که به طور عمده در دریای مدیترانه برای بیش از 5000 سال کشت می شود. اسپانیا با اختلاف بزرگترین تولید کننده روغن زیتون در جهان است و پس از آن ایتالیا و یونان قرار دارند. در قرن هجدهم مبلغان اسپانیایی زیتون را به کالیفرنیا آوردند و در کنار ساحل کاشتند.

امروزه بیش از 40000 هکتار از درختان زیتون به طور انحصاری برای روغن در کالیفرنیا، آریزونا، جورجیا، فلوریدا، اورگان و هاوایی رشد می کنند. به گفته انجمن تولیدکنندگان روغن زیتون آمریکا، تنها 5 درصد از 90 میلیون گالن روغن زیتون مصرفی سالانه در ایالات متحده در اینجا تولید می شود.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.