کاشی

همه کاشی‌های سرامیکی برابر نیستند. مطمئن شوید که کاشی‌هایی را می‌گیرید که برای هر جایی که می‌خواهید نصب شوند، مناسب هستند. کاشی های سرامیکی کاشی هایی هستند که از خاک رس ساخته شده اند که در دمای بسیار بالا پخته شده اند. برای ایجاد کاشی‌ها، ابتدا خاک رس را قالب‌گیری می‌کنند و به اندازه و شکل دلخواه برش می‌دهند، سپس آن را در کوره‌ای به نام «کوره» – معمولاً در حدود 1000 درجه سانتی‌گراد – می‌پزند یا می‌پزند تا سفت شود. بسته به نوع خواص و پرداخت مورد نیاز، چند تغییر کوچک در این روش وجود دارد. سرامیک برای هزاران سال نه تنها برای کاشی کاری بلکه برای سفالگری و مجسمه سازی مورد استفاده قرار می گرفته است.

Simpolo Tile – Wood Taupe – SMPL-TL-1199 – Stuffroad

لعاب ها چیست – و چه کار می کنند؟
بیشتر کاشی‌های سرامیکی با چیزی که «لعاب» نامیده می‌شود پوشش داده می‌شوند. لعاب سرامیکی پوششی است که روی سطح کاشی اعمال و پخته می شود.

لعاب ها بر روی کاشی ها به چند دلیل استفاده می شوند:

برای بهبود عایق رطوبتی – کاشی‌های سرامیکی و سنگ ایرانی بدون لعاب به جز چند استثنا (و بسته به نحوه ساخت آنها) بسیار متخلخل هستند، به این معنی که به راحتی رطوبت را جذب می‌کنند. لعاب ها به ضد آب بودن سطوح کاشی ها کمک می کنند و آنها را برای مناطقی که احتمال خیس شدن دارند مناسب تر می کند.
برای تقویت کاشی ها – لعاب ها همچنین به سطح کاشی می چسبند تا یک پوسته بیرونی قوی تشکیل دهند که به قوی تر و بادوام تر شدن کاشی ها کمک می کند.
برای تزیین کاشی ها – لعاب ها همان چیزی هستند که به کاشی های سرامیکی رنگ، نقش و پوشش می دهند (یعنی سطح کاشی چقدر براق یا مات است). لعاب ها را می توان به صورت مرحله ای برای ایجاد لایه هایی از رنگ ها و نقش ها روی کاشی ها اعمال کرد.
لعاب ها به روش های مختلفی روی کاشی ها اعمال می شوند، از جمله:

به عنوان مایعی که روی سطح سرامیک بین کابینتی طرح آجر اعمال می شود
به عنوان یک مخلوط خشک که قبل از پختن روی کاشی پوشانده شده است، یا
با افزودن نمک یا سودا به داخل کوره در زمان پخت با دمای بالا (مثلاً مانند نمک یا لعاب سودا).

تفاوت رنگ و تن در کاشی و سرامیک
ساخت کاشی این روزها فرآیند نسبتاً دقیقی است، اما همیشه وجود دارد که تغییرات رنگی و تنی ظریفی بین پخت‌های مختلف وجود دارد – مسلماً بخشی از جذابیت کاشی‌های سرامیکی. به همین دلیل همیشه مهم است که سعی کنید کاشی هایی را که همه از یک دسته هستند، در هر کجا که ممکن است خریداری کنید.

به همین دلیل، همچنین مهم است که مطمئن شوید کاشی‌های بیشتری از آنچه نیاز دارید خریداری می‌کنید و قیمت سرامیک کف متفاوت است، بنابراین اگر مشکلی پیش بیاید، جایگزین‌هایی خواهید داشت که با کاشی‌هایی که قبلاً نصب کرده‌اید مطابقت داشته باشند. به عنوان یک قاعده کلی، شما باید 10 درصد بیشتر از آنچه که برای پوشش هر دیوار یا سطح زمینی که می‌خواهید کاشی کنید، بخرید – این نیز برای برش به حساب می‌آید. کاشی‌ها معمولاً با مخلوط کردن کاشی‌ها از جعبه‌های مختلف گذاشته می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که این تغییرات ظریف با دقت ترکیب می‌شوند.

star flakes_emperador aurora :: Simpolo Ceramics

سرامیک یک متری دیوار

مونوکوترا و بیکوترا
زمانی که به کاشی‌ها نگاه می‌کنید، این احتمال وجود دارد که در نقطه‌ای با یکی یا هر دوی این کلمات برخورد کنید. به زبان ساده:

Monocottura به معنای “تک پخت” است و به این واقعیت اشاره دارد که این کاشی ها قالب گیری، برش داده شده، لعاب می شوند و سپس تنها یک بار در کوره پخت می شوند. کاشی های مونوکوترا قوی تر و بادوام تر هستند و بنابراین برای کاشی های کف بسیار مناسب تر از بیکوترا هستند.
Bicottura به معنای “دو شلیک” است. کاشی های بیکوترا ابتدا بدون لعاب پخته می شوند. سپس بیسکویت کاشی لعاب داده شده و دوباره پخته می شود. به طور کلی اعتقاد بر این است که روش Bicottura کاشی های تزئینی بهتری را می سازد. از آنجایی که کاشی‌های بیکوترا چندان بادوام نیستند، معمولاً برای استفاده به عنوان کاشی دیوار مناسب‌تر هستند.

رتبه بندی کاشی و سرامیک
کاشی‌های سرامیکی برای نمای حیاط با سرامیک اساس میزان سایش و پارگی که احتمالاً تحمل می‌کنند رتبه‌بندی می‌شوند. این رتبه بندی ها از 1 تا 5 متغیر است:

کلاس 1: مناطق کم تردد مانند حمام و اتاق خواب
کلاس 2: مناطق با ترافیک متوسط ​​مانند اتاق نشیمن
کلاس 3: مناطق پرتردد مانند راهروها، آشپزخانه ها، بالکن ها و لابی ها.
طبقه 4: مناطق بسیار پرتردد مانند ایوان های شلوغ، اتاق های کار و غیره (معمولاً غیر مسکونی)
کلاس 5: مناطق بسیار پرتردد مانند طبقه های تجاری در مغازه ها.

آیا چینی نوعی سرامیک نیست؟
از نظر فنی، بله – چینی نوعی سرامیک است. اما کاشی‌های چینی متفاوت ساخته می‌شوند و خواص متفاوتی دارند، بنابراین معمولاً به‌جای کاشی‌های سرامیکی به‌طور خاص به عنوان «کاشی چینی» نامیده می‌شوند. کاشی های چینی طبیعتاً سخت و ضد آب هستند و معمولاً مانند کاشی های سرامیکی به لعاب نیاز ندارند مگر اینکه برای اهداف تزئینی باشد. وقت و انرژی صرف کرده اید، ممکن است بخواهید به عنوان نیروی کار اضافی برای کمک به نصب آنها به خودتان کمک کنید.

 

به دنبال چه چیزی باشم؟
کاشی‌های سرامیکی را می‌توان در سرتاسر خانه‌تان استفاده کرد (یعنی به‌عنوان کاشی کاری روی گچ، برای پاشیدن آب و غیره) – نکته مهم این است که مطمئن شوید کاشی‌های سرامیکی را می‌خرید که برای هدف خاصی که در نظر دارید مناسب هستند. این به میزان بادوام و ضد آب بودن کاشی ها مربوط می شود، و در بیشتر موارد این کار به همین سادگی است که از کسی که آنها را می فروشد بخواهید تأیید کند که نوع و رتبه مناسبی دارند.

Tile or Marble? Simpolo Ceramics Brings you the Finest Marble Tiles