کاشی مناسب کف

کاشی های کف دارای گزینه های زیادی هستند. آنها دارای کیفیت عالی هستند: بادوام، نصب آسان، مقرون به صرفه، نگهداری کم و تمیز کردن آسان. همه اینها آنها را به گزینه ای محبوب برای استفاده در خانه نسبت به سنگ مرمر معمولی، صفحات سنگ طبیعی و کف چوبی سخت تبدیل می کند. با وجود انواع مختلفی از کاشی‌های موجود، مانند کاشی‌های سنگی، چینی، شیشه‌ای برای کفپوش، سوال این است که کدام یک برای خانه شما مناسب‌تر هستند؟

Onix White Gloss 600x600 - Living Room - Other - by The Tile Depot | Houzz NZ

1. کاشی و سرامیک
مواد اولیه کاشی و سرامیک کف پذیرایی مات برا نمای حیاط با سرامیک خاک رس طبیعی و مواد معدنی است که با آب، مواد افزودنی شیمیایی و رنگدانه های رنگی مخلوط می شوند. این مخلوط به شکل کاشی های مورد نیاز ساخته شده و تا دمای بالا گرم می شود. این کاشی ها در روکش های متعددی مانند براق، نیمه مات (همچنین به عنوان لاپاتو شناخته می شود) و مات موجود هستند. سرامیک لعابدار ممکن است لغزنده شود – اگر به سراغ کاشی های مات و سیمان یا دوغاب های اپوکسی بروید، ایمنی بهتری خواهید داشت.

کاشی‌های سرامیکی ارزان، مقرون‌به‌صرفه و به‌راحتی در دسترس هستند، بنابراین ما آن‌ها را به‌عنوان یک کفپوش احتمالی برای خانه‌های هندی پیشنهاد می‌کنیم – در غیر این صورت، کاشی‌های چینی گزینه بهتری هستند. عیب اصلی نصب کفپوش سرامیکی و سنگ ایرانی شکننده بودن و مستعد خراشیدگی و ترک خوردن آن است. اطمینان حاصل کنید که پیمانکار کاشی ها را با دقت کار می کند تا از هر گونه آسیبی جلوگیری شود. نکته: کاشی های گروه 4 یا گروه 5 را برای کفپوش انتخاب کنید زیرا برای کنترل ترافیک سبک تا متوسط ​​طراحی شده اند. برندهایی مانند Somany Ceramics چنین کاشی هایی را در اختیار دارند. توجه داشته باشید که پس از نصب کفپوش، یک یا دو جعبه از کاشی های اصلی را در انبار نگهداری کنید تا در آینده در صورت آسیب دیدن، کاشی ها به راحتی تعویض شوند.

2. کاشی چینی
کاشی چینی نوعی کاشی سرامیکی است که با خاک رس ریزتر و مواد معدنی اضافی ساخته شده و در دمای بالاتر پخته می شود. این فرآیند باعث می شود که آنها متراکم، کمتر متخلخل و قوی تر از کاشی های سرامیکی باشند. کاشی های چینی برای کف در مکان های پر تردد ایده آل هستند زیرا در برابر خراشیدگی، خراشیدگی و لکه مقاوم هستند. با معرفی کاشی های دیجیتال، گزینه های طراحی متعددی را می توان بر روی هر کاشی کف به دست آورد.

نکته: توصیه می شود برای اندازه گیری دقیق، به سراغ سرامیک بین کابینتی طرح آجر اصلاح شده یا بدون درز بروید، جایی که لبه های کاشی پس از پختن در کوره بریده می شوند. برای داشتن ظاهری مرتب و بدون درز، از تزریق اپوکسی استفاده کنید و بین هر کاشی حداقل 2 میلی متر فاصله داشته باشید.

 

کفسابی نانو در تهران و شهرستان ها - کفسابی ، سنگسابی و نماشویی شفق

قیمت سرامیک کف

3. کاشی شیشه ای
کاشی های شیشه ای  و کاشی ارس برای کفپوش به دلیل خواص عالی مانند استحکام، طبیعت غیر متخلخل، مقاومت در برابر لکه ها و ظاهری که سنگ مرمر طبیعی را تکرار می کند، یک ماده کفپوش محبوب در خانه های هندی است. آنها معمولاً در اندازه های 2×2 فوت یا بیشتر در دسترس هستند. این باعث می شود که نصب سریع شود و تعداد اتصالات کاهش یابد.

کاشی های شیشه ای با فرآیند شیشه ای شدن (موادی مانند خاک رس و کوارتز) در دماهای بسیار بالا تولید می شوند تا یک ماده براق شیشه مانند قوی ایجاد کنند. این کاشی ها به شرح زیر طبقه بندی می شوند:
کاشی های شیشه ای دو بار شارژ شده که با دو رنگدانه رنگی برای دستیابی به رنگ دو رنگ روی کاشی تولید می شوند.
کاشی های شیشه ای تمام بدنه که رنگی یکنواخت روی کاشی دارند و به نامرئی شدن خراش ها کمک می کنند.
کاشی های منجمد شده با نمک محلول که دارای الگوهای مختلفی بر روی کاشی هستند.
کاشی های شیشه ای بدنه لعابدار، که دارای درخشندگی اضافی هستند که کاشی ها را در برابر لکه مقاوم می کند.
برخی از برندهای خوب که این مجموعه را ارائه می دهند، Nitco و Kajaria هستند.

4. کاشی های Terrazzo
کاشی ترازو ترکیبی از سنگ مرمر طبیعی، گرانیت یا خرده های کوارتز است که توسط رزین یا پایه بتنی با رنگدانه رنگی به آن اضافه شده است. ظاهری خالدار منحصر به فرد دارد و به گونه ای طراحی شده است که تا آخر عمر دوام بیاورد. ساخت آنها شامل فرآیند قرار دادن تراشه های سنگ مرمر یا سنگ روی سطح بتن و سپس صیقل دادن آنها تا صاف شدن است. یکی از مزیت‌های کف‌پوش کاشی ترازو این است که اگر سطح آن در طول سال‌ها فرسوده شود، می‌توان آن را بازسازی و جلا داد تا شبیه نو شود. کاشی ها و سرامیک استخری یک متری دیوار از پیش پرداخت شده را انتخاب کنید که به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارند و در برابر خش مقاوم هستند.

5. کاشی های سنگی
این کاشی ها با مواد سنگی طبیعی مانند ماسه سنگ، تخته سنگ، تراورتن، مرمر و گرانیت ساخته می شوند. کاشی های سنگ طبیعی با الگوهای منحصر به فرد خود رنگ، بافت و گرما را به فضا اضافه می کنند که ظرافت و غنای را به فضا می بخشد. اسلب های سنگ طبیعی با ماشین بر روی کاشی های مربع یا مستطیل استاندارد برش داده می شوند. توجه داشته باشید که کاشی های سنگی برای کف باید به صورت دوره ای آب بندی شوند زیرا بسیار متخلخل هستند.

نکته: سعی کنید از پاک کننده های اسیدی یا پاک کننده های قوی با پایه صابون در این کفپوش ها استفاده نکنید، زیرا تمایل به خوردگی و آسیب به سطح دارند.

6. کاشی سیمانی
از قرارداد جدا شوید و کاشی کاری روی گچ در نظر بگیرید که به عنوان کاشی های سیمانی encaustic نیز شناخته می شود. ببینید چگونه الگوهای سنتی جسورانه کف در این فضا به فضایی معاصر جان می بخشد و میراث را دم می دهد.

Floor Tiles - Kitchen Ceramic Floor Tile Wholesale Trader from Mulbagal

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.