کفپوش کاشی در آشپزخانه

کفپوش های ile یک انتخاب طبیعی برای آشپزخانه هستند. کاشی سخت، بادوام، مقاوم در برابر آب است و لکه ها را از بین می برد. کاشی می تواند در برابر ترافیک سنگین پا، آب، ریختن آب مقاومت کند و بو یا باکتری را جذب نمی کند. می تواند در مقابل حیوانات خانگی و کودکان ایستادگی کند و با هر سبکی دکور شود. و کاشی را می توان در بسیاری از الگوهای مرتب کرد. بعلاوه، زیباست، ایده های کفپوش آشپزخانه شما زمانی شکوفا می شود که به مجموعه عظیمی از سبک ها، شکل ها و رنگ های موجود نگاه کنید.

Matte Ceramic Floor Tiles, Size: 12 x 12 Inch, Rs 100/square feet Laxmi Ceramic | ID: 21690555988

سنگ ساختمانی

سختی که کاشی را به عنوان سطح کف آشپزخانه بسیار مطلوب می کند نیز می تواند یک نقطه ضعف باشد. آشپزهای جدی می خواهند کفش های راحت بپوشند یا تشک های کف یا قالیچه ها را زمین بگذارند، زیرا ایستادن طولانی مدت روی کاشی می تواند برای پاها و پشت سخت باشد. سطح آن در برابر لمس پاهای برهنه سرد است. و ظروف، لیوان‌ها و لیوان‌های افتاده می‌توانند در اثر ضربه بشکنند.

 

نحوه تمیز کردن: فوراً ریزش ها را پاک کنید تا از لکه دار شدن دوغاب جلوگیری کنید و قیمت چسب کاشی را همیشه داشته باشید تا فورا سفارش دهید. به طور مرتب جارو کنید، گرد و غبار یا جاروبرقی بکشید و گهگاه سطح را با یک دستمال یا پارچه مرطوب پاک کنید. از مواد ساینده مانند پشم فولادی و بالشتک های تمیز کننده خودداری کنید. در صورت لزوم کف های سنگی را دوباره آب بندی کنید.

Antica Ceramica launches wooden finish tiles - Architect and Interiors India

قیمت سرامیک کف

انواع کفپوش کاشی آشپزخانه
کاشی سرامیک و چینی مشابه هستند. هر دو از مخلوط‌های رسی ساخته شده‌اند که در دمای بالا پخته می‌شوند تا کاشی سخت و بادوام تولید کنند. هر دو یا لعاب دار یا بدون لعاب می آیند. فراتر از آن، تفاوت های مهمی وجود دارد. این آشپزخانه اوپن دارای کاشی و سرامیک سفید دست ساز Fireclay در الگوی شاه ماهی است.

کاشی‌های سرامیکی معمولی کف گاهی اوقات “غیر چینی” نامیده می‌شوند تا به وضوح آن را از پرسلن متمایز کنند. ساخته شده از خاک رس، نرم تر از چینی عموی خود است و لعاب دارد تا یک سطح سایش سخت در تقریبا هر رنگی ایجاد کند. از آنجایی که نرم تر است، برش و نصب آن آسان تر است. اگرچه متخلخل تر از چینی است، لعاب سطحی را ایجاد می کند که در برابر ریختن و پاشیده شدن آشپزخانه غیرقابل نفوذ است. نصب آن آسان است اما کمی بیشتر از چینی آسیب می بیند.

 

تضاد بین کاشی های کف چینی با سرامیک بین کابینتی طرح آجر و کابینت های بدون قاب سفید ظاهری تمیز در این آشپزخانه معاصر ایجاد می کند. درخشندگی کف‌پوش آشپزخانه باعث می‌شود این فضا شیک و صیقلی به نظر برسد. کاشی کف چینی دارای ماسه ای است که به مخلوط خاک رس اضافه می شود و با گرما و فشار ساخته می شود تا کاشی سخت تر، متراکم تر و کمتر متخلخل تر از کاشی و سرامیک معمولی باشد. این یک انتخاب خوب برای مناطق پرتردد، آشپزخانه و حمام است. به اندازه کافی سخت است که بتوان از آن در فضای باز در هر آب و هوایی استفاده کرد.

کاشی چینی لعابدار دارای پوشش شیشه ای مانندی است که در هنگام پخت برای تولید سطح رنگی اعمال می شود. چینی بدون لعاب دارای رنگی است که به مخلوط خاک رس اضافه شده است، بنابراین رنگ و نقش آن تا پایان کاشی کشیده می شود. هر گونه سایش یا خراشیدگی روی چینی بدون لعاب نشان داده نمی شود. نصب پرسلن ممکن است دشوار باشد و به ابزار خاصی نیاز دارد، و نصب را به پروژه ای کمتر دوستدار DIY تبدیل می کند. ساخته شده از ماسه و مواد معدنی، سخت تر و متراکم تر از کاشی و سرامیک و مقاوم در برابر آب است. ولی نصبش سخت تره

سنگ
کاشی های کف سنگی از سنگ های طبیعی شامل تخته سنگ، گرانیت، سنگ آهک، تراورتن و مرمر ساخته می شوند. بیشتر کاشی های سنگی متخلخل هستند و باید هر دو تا سه سال یکبار با یک مهر و موم سنگ با کیفیت اصلاح شوند. سنگ را می توان جلا داد یا تراش داد. سطوح سنگی صیقلی در هنگام خیس شدن لغزنده هستند، اما صیقل دادن به آن اجازه می دهد تا زیبایی کامل سنگ نمایان شود. کاشی های سنگی تراشیده کشش بیشتری را ایجاد می کنند اما ظاهر کمتری دارند. سنگ زیبا و بادوام است، اما نیاز به آب بندی دارد و گران ترین است.

محبوب ترین کاشی ها، سبک های بزرگ هستند که خطوط دوغاب را به حداقل می رساند و آشپزخانه کوچک را بزرگتر نشان می دهد. مربع ها محبوب ترین شکل هستند، اما مستطیل ها، شش ضلعی ها و هشت ضلعی ها می توانند بیانیه ای داشته باشند. شما می توانید یک یا چند سبک را برای ایجاد انواع الگوها، از تخته شطرنجی گرفته تا سبد بافی، ترکیب کنید و برای علاقه بصری، لهجه هایی اضافه کنید.

ملاحظات اضافی هنگام انتخاب کفپوش کاشی
در انتخاب کاشی برای کف آشپزخانه و نمای حیاط با سرامیک به نکات زیر توجه کنید:

دوام. موسسه مینای پرسلن (PEI) یک سیستم رتبه بندی برای تعیین دوام کاشی ایجاد کرده است. کاشی با رتبه بندی کلاس 3 (ترافیک متوسط) یا کلاس 4 (ترافیک متوسط ​​تا سنگین) را انتخاب کنید.

برای کف آشپزخانه
مقاومت آب. برخی از انواع کاشی ها مانند اسفنج آب را جذب می کنند که بهترین گزینه برای آشپزخانه نیست. برای آشپزخانه های مستعد رطوبت، کاشی های بدون لعاب با حداکثر میزان جذب 0.5٪ و کاشی های لعابدار با حداکثر نرخ 3٪ بچسبانید. بافت. کف‌های بافت‌دار، کف را کمتر لغزنده می‌کنند و کثیفی را می‌پوشانند، اما تمیز کردن آن‌ها سخت‌تر است. اگر نگران سر خوردن هستید، در قسمت‌های نگران‌کننده، مانند جلوی سینک، تشک اضافه کنید. زیرانداز. کاشی باید بر روی یک کف زیرین صاف، مسطح، سفت و تمیز نصب شود. بسته به سطح زیرین موجود، ممکن است به یک تخته پشتی کاشی سیمانی در زیر کاشی نیاز باشد.

معایب کفپوش کاشی آشپزخانه
کاشی یک سطح سخت و غیر قابل بخشش است. لیوان ها و ظروف افتاده زنده نمی مانند و ساعت های طولانی آماده سازی غذا ممکن است باعث خستگی شود. کاشی صدا را منعکس می کند، بنابراین سرامیک یک متری دیوار می تواند به ایجاد یک محیط پر سر و صدا کمک کند. فرش های سطحی و تشک های ضد خستگی درمان های خوبی هستند.

کاشی نیز نیاز به نگهداری دارد. اگرچه کاشی و سرامیک به خودی خود بادوام است، اما دوغاب بین کاشی ها می تواند با افزایش سن کدر شود. به طور منظم از دوغاب بند استفاده کنید تا کفپوش‌هایتان جدید به نظر برسد. سطوح کاشی زمانی که خیس هستند ممکن است لغزنده باشند. اگر نگران کشش هستید، به دنبال کاشی‌هایی باشید که توسط قانون آمریکایی‌های دارای معلولیت در برابر لغزش تایید شده‌اند. شما باید بتوانید گواهینامه ADA را در جعبه های بسته بندی و ادبیات محصول مشاهده کنید.

Malwa Wood Tile Vitrified Alder Cherry 1200x200 - Chhabrias Bath Studio Jayanagar Bangalore

سنگ ایرانی

طراحی خانه بازسازی بازسازی آشپزخانه

از مواد سنتی کفپوش فاصله بگیرید و ایده های کف  مانند کاشی فرش یا لاستیک را در نظر بگیرید. این ترکیب لاستیک و چوب پنبه یک گزینه شیک، بدون لغزش و تمیز کردن آسان کفپوش است. نمایش داده شده: دنباله چوب پنبه کاپری، بیسکویت.

آیا می خواهید ایده های سنتی کف آشپزخانه را تغییر دهید؟ این گزینه های دیگر را در نظر بگیرید.

لاستیک. برای آشپزخانه های امروزی، کف لاستیکی گزینه خوبی است. از بین ورق ها یا کاشی ها در طیف گسترده ای از رنگ ها، بافت ها و الگوها انتخاب کنید. سطح نرم و فنری آن برای کسانی که ساعت ها جلوی اجاق گاز می گذرانند راحت است. لاستیک در برابر آب مقاومت می کند و نمی سوزد و به راحتی تمیز می شود. نصب DIY نسبتاً ساده است. برخی از طبقات از لاستیک بازیافتی ساخته شده اند. مخلوط لاستیک و چوب پنبه نیز گزینه های محبوبی هستند.

کاشی فرش. کاشی کاری روی گچ، یک افزودنی سرگرم‌کننده و کاربردی به آشپزخانه، می‌توانند فرش‌های سفارشی‌سازی شده را ایجاد کنند تا نرمی را به فضاهای کاری اضافه کنند یا قسمت‌های غذاخوری را برجسته کنند. از بین رنگ ها، الگوها و سبک های مختلف انتخاب کنید تا هر ظاهری را ایجاد کنید. پوشش از کپک و باکتری جلوگیری می کند و کاشی ها را می توان به راحتی جدا کرد، مرتب کرد یا جایگزین کرد. در مورد مزایای کاشی های فرش بازیافتی بیشتر بدانید.

بتن. این کفپوش آشپزخانه شهری شیک با هزینه کمتر ظاهر سنگی را ارائه می دهد. بتن را می توان رنگ آمیزی، بافت، و دانه بندی کرد تا تقریباً هر ظاهری را که بتوان تصور کرد تولید کرد. در کنار ظاهر خوب، تمیز کردن آن آسان و مقاوم در برابر آب است. بتن به کیفیت هوا کمک می کند، زیرا کپک، کپک و بو را مهار می کند و می توان آن را با سیلرهای VOC صفر به پایان رساند. از آنجایی که این ماده گرما را جذب می کند، می تواند هزینه های انرژی را کاهش دهد. و اگر حیوانات خانگی یا کودکان دارید، کاشی سرویس بهداشتی طلایی بتنی بهترین انتخاب هستند. آنها می توانند در برابر بسیاری از سوء استفاده ها مقاومت کنند. حتی می توانید از یک دال بتنی به عنوان کفپوش تمام شده استفاده کنید.

7 Top Tile Trends And Styles For 2021