کوهنوردی که با خوردن پودر سوخاری پرواز کرد!

آرد گندم کامل سرشار از ویتامین، فیبر، منیزیم، روی و پروتئین است گندم کامل حاوی مقدار زیادی روی است. همچنین منبع غنی ویتامین B است حاوی مقدار زیادی مواد معدنی مانند روی، آهن، منیزیم و منگنز است. آنتی اکسیدان ها نیز در گندم کامل یافت می شوند.

5. سیستم را تمیز می کند
آتا گندم کامل خون پاک را تحریک می کند و باکتری های مضر را از بین می برد، به همین دلیل بهترین رژیم سم زدایی محسوب می شود. بیماری هایی مانند سردرد، درد مفاصل و نفخ را با مصرف غلات کامل می توان آرام کرد مصرف آتا به دلیل وجود فیبر که سیستم را سم زدایی می کند و روده بزرگ و روده سالم را حفظ می کند، به احیای یبوست کمک می کند.

6. کاهش التهاب مزمن
مطالعات نشان می دهد افرادی که غلات کامل گندم را به غلات تصفیه شده ترجیح می دهند کمتر دچار التهاب می شوند. التهاب علت بسیاری از بیماری های مزمن است. یکی از مزایای اصلی استفاده از آرد سوخاری کاهش التهاب است. افزودن گندم کامل به رژیم غذایی نه تنها می تواند به کاهش التهاب کمک کند، بلکه خطر ابتلا به بیماری های مزمن را نیز کاهش می دهد.

7. بهبود سلامت روان
این واقعیت که ویتامین B و E موجود در گندم کامل به تولید انرژی و همچنین حفظ DNA سالم در بدن کمک می کند.

گفته می شود ویتامین B شامل 8 دسته ویتامین است. از این میان، کمپلکس ویتامین B شناخته شده ترین است، اما طبیعتاً محلول در آب است، بدن ما نمی تواند این ویتامین را حفظ کند. بنابراین گنجاندن ویتامین B کمپلکس در رژیم غذایی ما برای مقررات التهابی در مغز و بیماری های روانی تحت بالینی مفید است. در حالی که ویتامین E منبع خوبی برای پیشگیری از بیماری های مرتبط با حافظه است.

8. خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد
خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهد – بزرگترین مزیت سلامتی استفاده از غلات کامل این است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. مطالعات نشان می دهد که روزانه سه وعده غذایی (28 گرمی) غلات کامل برای سلامت قلب مفید است. محققان دریافتند که رژیم غذایی غلات کامل برای حفظ سلامت قلب نسبت به غلات تصفیه شده مفید است.

9. خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد
مطالعات نشان می دهد که گنجاندن گندم کامل در رژیم غذایی ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست کمک کند. وجود سلنیوم در گندم کامل به این فرآیند کمک می کند. همچنین به تغذیه پوست و حفظ درخشندگی کمک می کند.

  • منابع:
  1. 10 Health Benefits of Wheat Flour

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.