5 نکته برای انتخاب کاشی کف

 

آیا به بازسازی کف خانه خود فکر می کنید؟ آیا فضای داخلی خود را بازسازی می کنید؟ ما متوجه شدیم، گزینه های بی پایانی برای کاشی های کف وجود دارد، و انتخاب می تواند دشوار باشد. در اینجا پنج نکته وجود دارد که می تواند به شما کمک کند انتخاب خود را محدود کنید.

Simpolo Ceramic Armonia Novelle Crema Vitrified Tiles, Thickness: 9mm, Rs 110/sq ft | ID: 23152632148

1. همه چیز در مورد انواع کاشی
• کاشی های سرامیک کف پذیرایی مات بادوام و مقرون به صرفه هستند اما مستعد بریدگی و ترک خوردن هستند. به شدت توصیه می شود که به سراغ کاشی های سرامیک گروه 4 یا گروه 5 بروید که برای مناطقی که ترافیک سبک و متوسط ​​دارند مناسب هستند.
• کاشی های چینی نه تنها متراکم تر و محکم تر از سرامیک هستند، بلکه در برابر خراش و لکه نیز مقاوم هستند. برای پرداخت یکپارچه، کاشی های چینی اصلاح شده یا بدون درز را انتخاب کنید. از تزریق اپوکسی برای ایجاد ظاهری زیبا استفاده کنید.
• کاشی های شیشه ای قوی، بادوام، مقاوم در برابر لکه و رطوبت هستند. آن‌ها در انواع مختلفی مانند کاشی‌های شیشه‌ای دوبار شارژ می‌شوند که شامل رنگ‌های دو رنگ، بدنه کامل دارای پالت یکنواخت در سرتاسر کاشی هستند، کاشی‌های نمک محلول در الگوهای مختلف موجود هستند و کاشی‌های لعابدار با درخشندگی بیشتری همراه هستند.
• همچنین مواد طبیعی مانند ماسه سنگ، سنگ آهک، مرمر یا تراورتن به صورت کاشی در دسترس هستند.
• برای داشتن ظاهری جسورانه، کاشی های سیمانی را انتخاب کنید که در الگوهای سنتی موجود هستند. از آنجایی که اینها ماهیت متخلخل دارند، باید به طور دوره ای آب بندی شوند.

2. نحوه انتخاب اندازه مناسب
• هنگام انتخاب اندازه برای نمای حیاط با سرامیک استخری، مطمئن شوید که حداقل هدر رفت در هنگام نصب وجود دارد. برای اتاق نشیمن، اتاق ناهار خوری و اتاق خواب کاشی هایی با اندازه بزرگ انتخاب کنید.
• کوچکترها برای آشپزخانه و حمام مناسب هستند. به خاطر داشته باشید که کاشی های بزرگ خطوط درز کمتری ایجاد می کنند و احساس وسعت را القا می کنند.

3. پایان کاشی ایده آل را انتخاب کنید
• کاشی های براق دارای درخشش آینه مانندی هستند که نور زیادی را منعکس می کند، به روشنایی می افزاید و ظاهری جادار به خانه می بخشد. براق‌ها را نباید در مکان‌هایی مانند آشپزخانه یا حمام استفاده کرد زیرا در هنگام خیس شدن تمایل دارند لیز شوند.
• روکش های مات ضد لغزش، غیر انعکاسی هستند و به راحتی لکه یا کثیفی را نشان نمی دهند. همچنین کاشی های مقاوم در برابر لغزش خطر افتادن در مناطق پر رطوبت مانند آشپزخانه و حمام را کاهش می دهد. برای حداکثر ایمنی، کاشی هایی با مقدار COF (ضریب اصطکاک) بیش از 0.6 انتخاب کنید.
• همچنین می توانید با روکش نیمه مات یا لاپاتو استفاده کنید. این کاشی ها درخشندگی بالاتری نسبت به کاشی های مات دارند و طبیعتاً لغزنده نیستند.

کاشی های مات برای حمام مناسب هستند
4. نکاتی در مورد طراحی
کاشی ها در رنگ ها و طرح های مختلف موجود هستند. با پیشرفت تکنولوژی چاپ دیجیتال، کاشی ها می توانند ظاهر و حس مواد طبیعی مانند چوب، مرمر و انواع مختلف سنگ طبیعی را شبیه سازی کنند. همچنین می توانید دو یا چند کاشی کاری روی گچ را با هم ترکیب کنید و یک الگوی جالب ایجاد کنید.

کاشی‌ها این روزها در رنگ‌ها و طرح‌های متفاوتی عرضه می‌شوند
5. محاسبه هزینه
مقدار دقیق کاشی مورد نیاز برای کفپوش را محاسبه کنید و مطمئن شوید که 10 درصد ضایعات را به آن اضافه کنید. بودجه ای را در نظر داشته باشید تا انتخاب کاشی کف کمی آسان تر شود.

Ceramic Glaciar Bianco Glossy GVT PGVT Vitrified Floor Tiles, Thickness: 9 mm, Size: 600 x 1200 mm, Rs 30/sq ft | ID: 23508173533